
Magdalena Twardokęs
Dyrektorka sektora spożywczego i agro w Grupie PTWP
Dziękujemy, że byliście Państwo z nami! Zapraszamy do oglądania retransmisji sesji tematycznych
Koronawirus jest, jak był, zmienił nas, zmieniły się formuły naszych kontaktów. Wraca normalność, można powiedzieć – nareszcie – spotykamy się twarzą w twarz, bo wszystkim nam tego właśnie brakowało.
Spotkania online, których doświadczyliśmy, jakże potrzebne i uczące, nie zastąpią bezpośrednich rozmów. Mamy wrażenie, że przez wirusa, który opanował świat i także w części nasze umysły, trochę zapomnieliśmy, jak się rozmawia i jak spiera się na argumenty, a nie hasła.
Na naszych spotkaniach zawsze było tłoczno, a spragnieni najnowszej wiedzy producenci rolni przybywali z różnych stron naszego kraju. Dlatego niezmiernie cieszymy się, że poczujemy siebie nawzajem w wielu debatach i sesjach tematycznych. Odpowiednio dobrane zagadnienia, wysoki poziom merytoryczny konferencji i atrakcyjna formuła wydarzenia staną się doskonałą okazją do wymiany poglądów i doświadczeń z innymi pasjonatami rolnictwa.
Rolnicy chcą znać zasady funkcjonowania przyszłej Wspólnej Polityki Rolnej i na tej podstawie podejmować decyzje inwestycyjne, które będą służyły im, ich rodzinom i nam wszystkim.
Producenci mają dość odmiany przez różne przypadki sformułowania Zielony Ład, chcą poznać jego zasady i w optymalny sposób dostosować swoje gospodarstwa do zbliżających się wymogów. Czy wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że brak wiedzy może skutkować utratą płatności? A skoro Zielony Ład, to czeka nas duża zmiana w dawkowaniu pestycydów i nawozów. Także gospodarowanie zasobami wodnymi będzie postawione na piedestale prawa.
Czy maszyny, które już posiadacie, da się udoskonalić, a może potrzebujecie nowych? Świnie nie mają najlepszej passy w ostatnich latach. Można jeszcze wiele zmienić, jesteśmy o tym przekonani. A co z bydłem mlecznym? Słyszeliście o krowach z macierzy, czyli genotypowaniu samic? Zapewne tak, ale spostrzeżenia praktyków w tym zakresie są bezcenne.
Warto pytać, żeby rozwiewać wątpliwości.
Szerokie grono znamienitych gości to znak wyróżniający Narodowe Wyzwania w Rolnictwie. Wspomniane wydarzenie to dziesiątki prelegentów biorących udział w panelach dyskusyjnych – i setki słuchaczy. Każdego roku poruszamy najbardziej nurtujące rolników problemy. Nasi goście mogą wysłuchać licznych debat, zróżnicowanych tematycznie wykładów, skorzystać z indywidualnych porad ekspertów, poznać nowości przygotowane przez firmy i mile spędzić czas w gronie pasjonatów rolnictwa.
Katedra Chemii Rolnej i Biogeochemii Środowiska, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
wiceprezes rady ministrów, minister rolnictwa i rozwoju wsi
dyrektor, Instytut Zootechniki - Państwowy Instytut Badawczy, Zakład Doświadczalny Pawłowice
adiunkt, Instytut Inżynierii Biosystemów, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
komisarz UE ds. rolnictwa
ekspert Team Europe, szef dyrekcji generalnej ds. rolnictwa i obszarów wiejskich (DG AGRI) w Komisji Europejskiej w latach 2013-2020
dyrektor, Departament Płatności Bezpośrednich, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Katedra Agronomii, Wydział Rolnictwa i Bioinżynierii, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
dyrektor zarządzający, KUHN Maszyny Rolnicze Sp. z o.o.
Grower Manager Corn, Bayer Crop Science Polska
Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka
dyrektor, Polski Związek Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej „POLSUS”
kierownik, Terenowa Stacja Doświadczalna IOR – PIB w Rzeszowie, bloger i vloger ogrodniczy, współzałożyciel, DIONP – Działka i Ogród Naszą Pasją
przewodniczący, Rada Młodych Rolników przy Krajowej Radzie Izb Rolniczych
Główny Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa
Bez innowacyjności ani rusz. Stykamy się z nią na każdym kroku w naszym codziennym życiu, często nie zdając sobie z tego sprawy.
Dlatego celem konkursu na Innowacyjny Produkt Rolniczy jest uwidocznienie zalet pomysłów i działań przyczyniających się do poprawy warunków gospodarowania i funkcjonowania rolników oraz osób zarządzających gospodarstwami rolnymi.
Innowacyjność to przede wszystkim optymalizacja kosztów produkcji.
Firmy zainteresowane współpracą komercyjną proszone są o kontakt z:
Dyrektorka sektora spożywczego i agro w Grupie PTWP
Menedżer tytułu Farmer, portali farmer.pl oraz sadyogrody.pl w Grupa PTWP
Oglądasz archiwalną wersję strony Narodowe wyzwania w rolnictwie.
Co możesz zrobić:
Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie