B C D G H J K L M P S T W Z
dr. inż. Dariusz Wyczling

dr. inż. Dariusz Wyczling

dyrektor, Dział Sprzedaży i Agronomii

PROCAM POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Jest absolwentem studiów magisterskich, które ukończył w 1995 roku, uzyskując tytuł zawodowy magistra inżyniera rolnictwa. W 2002 roku ukończył studia doktoranckie i zarazem uzyskał stopień naukowy doktora. Rozprawę doktorską na temat „ZDROWOTNOŚĆ I PLONOWANIE PSZENICY OZIMEJ ORAZ  ZASIEDLENIE ZIARNA  PRZEZ GRZYBY Z RODZAJU FUSARIUM W RÓŻNYCH WARYNKACH PRZYRODNICZYCH I AGROTECHNICZNYCH” wykonał w Katedrze Fitopatologii na  Wydziale Rolniczym ATR w Bydgoszczy (obecnie Katedra Biologii i Ochrony Roślin) pod kierunkiem naukowym profesora dr hab. inż. Czesława Sadowskiego.

W roku 1995 rozpoczął pracę związaną z rolnictwem w Wojewódzkiej Stacji Kwarantanny i Ochrony Roślin w Gdańsku, a później w Dziale Technicznym firmy BASF będącej ogólnoświatowym przedsiębiorstwem dostarczającym rozwiązania z zakresu ochrony roślin. Zdobywał tam kolejne doświadczenia i wdrażał je w Polsce początkując nowoczesną technologię uprawy roślin rolniczych. Od 2005 roku Dariusz Wyczling jest Dyrektorem Sprzedaży i Agronomii ogólnopolskiej firmy PROCAM, która rozwinęła i kształtuje w Polsce doradztwo agronomiczne w połączeniu z dystrybucją środków do produkcji rolnej.

Od początku istnienia organizacji liczącej ówcześnie 3 oddziały terenowe i 12 pracowników terenowych, stworzył oraz nieustannie rozwija i doskonali zespół blisko 130 wiodących doradców agronomicznych. Działalność firmy prowadzona jest  obecnie na terenie całego kraju poprzez 9 regionów, 25 oddziałów oraz sieć sklepów detalicznych. Dr Wyczling  prowadzi nieustannie bezpośrednie doradztwo na polach produkcyjnych, a także doświadczenia polowe z zakresu uprawy i ochrony roślin.  Poza tym bierze czynny udział w  wykładach  z kołami naukowymi na uczelniach rolniczych,  oraz wielokrotnie w ciągu roku na konferencjach, szkoleniach oraz pokazach polowych skierowanych do szerokiego grona rolników w ramach Instytutu Praktycznej Agronomii PROCAM.

Ponadto jest autorem wielu skutecznych i odpowiadających na zmieniające się warunki polowe i klimatyczne programów ochrony i nawożenia zbóż, rzepaku czy kukurydzy. Na swoim koncie ma także wprowadzenie do szerokiego stosowania przez polskich rolników kompleksowych nawozów dolistnych, biostymulatorów oraz wielu nowoczesnych i wysokoplonujących odmian zbóż i rzepaków.

W swojej pracy zawodowej Dariusz stawia na bezpośredni kontakt z rolnikiem, ponieważ sam wywodzi się z gospodarstwa i wie, że tylko takie podejście pozwala  optymalizować zastosowane w polu rozwiązania, podnosząc tym samym  efektywność i skuteczność zastosowanej ochrony roślin  oraz nawożenia, co bezpośrednio przekłada się na rozwój polskiego rolnictwa.

Bierze udział w sesjach:

 • Część I: Jak unikać błędów w agrotechnice? Ochrona roślin

  ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
   

  Część I: Jak unikać błędów w agrotechnice? Ochrona roślin

  13.00-13.30 | Za błędy w ochronie płaci się słono

  • Najczęstsze błędy w ochronie minionego sezonu
  • Wybór substancji czynnych, mieszaniny zbiornikowe
  • Znaczenie warunków oprysku, pH wody

  13.30-13.55 | PROCAM – ochrona roślin w nowej rzeczywistości

  13.55-14.05 | Nielegalne środki ochrony roślin

  • Jak rozpoznać fałszywy środek ochrony roślin, na co rolnik powinien być wyczulony? Gdzie zwrócić się o pomoc?
  • Jakie rozwiązania proponują firmy, żeby wspomóc rolników w ochronie upraw przy ograniczającej się puli substancji czynnych?

  14.05-14.35 | Trafić w punkt. Jak nie popełnić błędu na etapie wyznaczenia optymalnego terminu zabiegu ochrony roślin?

  • Narzędzia wspomagające podejmowanie decyzji wykorzystywane w ochronie roślin
  • Doradztwo

  14.35-14.50 | Kompleksowe ubezpieczenie upraw rolnych. Likwidacja szkód i produkt


POWRÓT